خداوند براي هر دردي درمان آن را آفريد . نجات بشريت با طب سنتي ايران . مردم ايران هزاران سال تنها با روشهاي درماني و پيشگيري طب سنتي خود حفظ سلامتي و درمان درد کردند . با عرض پوزش از شما عزيزان ، سايت هنوز در حال تکميل مطالب و محتويات علمي است و زبان لاتين سايت نيز در آينده نزديک آماده مي شود.
سخن حاج طالب

 

در دنياي طب هيچکس کامل نيست

يکي از رموز خلقت،  پيچيدگي بدن انسان است ، که تا کنون هيچ مرکز پزشکي در جهان نمي تواند ادعا کند که به رموز آن دست يافته باشد .

به همين دليل است که امروز بسيار از بيماريها را در هيچ مکتب درماني نمي توان درمان کرد .

طب سنتي ايران ، طب مدرن ، طب چين ، آیورودا هند ((Ayurvedic medicine و.......... مطمئناً در عالم طب تجربيات گرانقدري دارند اما هيچکدام کامل نيستند .

و هيچ دانش آموخته اي که از اين مکاتب درماني فارغ التحصيل شده ، نمي تواند ادعا کند که مکتب درماني که او آموخته است قادر است همه بيماريها را درمان کند .

چه بسا گاهي اگر همه اين مکاتب درماني با تمام تجربيات خود در کنار هم قرار بگيرند ، نمي توانند تمام دردهاي عالم را درمان کنند .

در همه اين مکاتب درماني محاسن و معايبي وجود دارد که کاملاً طبيعي است ، چون نمي توانند بدون عيب باشند زيرا انسان پيچيده است و ارتباطات انسان در حيطه سلامت با طبيعت ،  پر رمز و راز است .

در اين ميان طب سنتي ايران ، در عين حالي که تجربيات بسيار گرانقدر و با ارزشي در حفظ سلامتي و درمان دردها دارد اما کامل نيست ( البته اين خود دلايل متعددي دارد )

بايد در طول زمان به سمت کامل شدن پيش رفت ، که صد البته کامل خداست و ما به آن درجه نخواهيم رسيد .

متاسفانه اين روز ها با سوء استفاده از جريان علمي طب سنتي ، عده اي بانگ برداشته اند که طب سنتي ايران دواي همه دردهاي عالم است ، تاسف بار تر اينکه اين بيان غلط ، عقيده پزشکان و حکماي علمي طب سنتي نيست ، اکثراً ادعا هاي عده اي تازه به دوران رسيده و بعضاً شياد است که متاسفانه نان خود را در سفره بيماران لاعلاجي همچون بعضي سرطانها ، als ها ، متاستازداده ها ، و......... مي بينند ، و جيب اين بندگان درد کشيده را با کمال ناجوانمردي خالي مي کنند.

اين روزها رسم شده است که عده اي بي سواد به بهانه اسرائيلي بودن طب مدرن ، اين مکتب درماني بزرگ را ناتوان و کوچک جلوه مي دهند تا بتوانند در دکانهائي که ساخته اند مردم را سرکيسه کنند .

کسي منکر اين نيست که استعمار با کمک طب مدرن بر جهان حکومت مي کند و با استفاده از اين مکتب درماني دنيائي را بيمار کرده است ، اما تمام طب مدرن اين نيست .

بلکه در اين مکتب درماني آناتومي ، فيزيولوژي ، بافت شناسي ، پاتولوژي ، ايمونولوژي ، آزمايشگاه ، اورژانسها ، جراحي ها ، آي سي يو ها ، سي سي يو ها ، راديوگرافي ها وحتي بعضي از درمانهاي داروئي .......... آنقدر با ارزش و و نجات بخش هستند که شبيه معجزه است .

اما همه مي دانيم که نگاه طب مدرن به انسان غلط است و به همين دليل است که با اينهمه پيشرفت هنوز قادر به درمان بسياري از بيماريها نيست .

همه مکاتب درماني خدمات با ارزشي به دنيا عرضه کرده اند اما هيچکدام کامل نيستند .

در دنياي امروز طبيب کسي است که ايتدا خداوند قادر و متعال را اولين و بزرگترين طبيب بداند و قبل از طبابت از او کمک بخواهد و بعد با خلاقيت ، مطالعه و تحقيق در مکاتب مختلف بتواند بهترين ،کم عارضه ترين و ارزان ترين روشهاي درماني را براي بيمارانش بکار گيرد .

و از ساده ترين و موثر ترين روشهاي پيشگيري براي حفظ سلامتي استفاده کند . و در تمام مراحل کار خود خداوند منان را ناظر اعمال خود ببيند.

دکتر حسن حاج طالبي

logo-samandehi

شيخ الرئيس نواسه علي سينا، ‌معروف به ابن سينا . به قولي در ماه صفر سال 370 هجري قمري(مطا بق 980 ميلادي ) از پدر بلخي ايي بنام عبدالله و مادر بخارايي بنام ستاره در قريه خورميثن(قريه اي ميان بلخ و بخارا)طفلي چشم به جهان گشود .كه نامش را حسين گذاشتند .

جمعه ٣٠ فروردین ١٣٩٨
بـازدیـد امــروز :
کـل بازديد ها :
٢٢٢٠   نفر 
٨١٢٢٥٩٤   نفر