خداوند براي هر دردي درمان آن را آفريد . نجات بشريت با طب سنتي ايران . مردم ايران هزاران سال تنها با روشهاي درماني و پيشگيري طب سنتي خود حفظ سلامتي و درمان درد کردند . با عرض پوزش از شما عزيزان ، سايت هنوز در حال تکميل مطالب و محتويات علمي است و زبان لاتين سايت نيز در آينده نزديک آماده مي شود.
نمایش مطلب

بنام خداي بلند مرتبه

مطالبي که در زير مطالعه مي فرمائيد مصاحبه دکتر حاج طالبي با آقاي دکتر شيخ الاسلام ( فوق تخصص پاتولوژي و نفر اول اهداء خون در جهان)

آقاي دکتر شيخ الاسلام مقاله اي در 18 بند برعليه حجامت نوشه بودند که نشان ميداد ، به دليل عدم اطلاع از تحقيقات جديد حجامت ، و يک سوء تفاهم نوشته شده بود ، جهت توضيح مطالب علمي حجامت ، و شناخت ديدگاههاي ايشان ، يک مصاحبه تلفني انجام شد که در زير مطالعه مي فرمائيد ، اين مصاحبه نشان ميدهد که بسياري از مخالفين طب سنتي ما انسانهاي وارسته اي هستند که بدون غرض برعليه ما مطلب مي نويسند:

دکتر شیخ الاسلام : سلام .

دکتر حاج طالبی : سلام علیکم .

دکتر شیخ الاسلام : جنابعالی؟

دکتر حاج طالبی : حالتون خوبه آقای دکتر؟

دکتر شیخ الاسلام : متشکرم .

دکتر حاج طالبی : آقای دکتر شیخ السلام شما هستید؟

دکتر شیخ الاسلام : بله قربان .

دکتر حاج طالبی : من دکتر حاج طالبی هستم از مشهد مزاحمتون می شوم .

دکتر شیخ الاسلام : استدعا می کنم شما حالتون خوبه؟

دکتر حاج طالبی : زنده باشید .

دکتر شیخ الاسلام : من عذر می خواهم بنده در یک ترافیک بدی مانده بودم .

دکتر حاج طالبی : اشکال نداره من اول باید خودم را معرفی کنم بعد صحبت کنیم شما که از لحاظ وقت مشکلی ندارید؟

دکتر شیخ الاسلام : نخیر در خدمدتان هستم .

دکتر حاج طالبی : آقای دکتر من عضو رسمی موسسه تحقیقات حجامت ایران و دبیر مجمع پزشکان طب سنتی خراسان رضوی هستم ، شما یک مقاله ای برای پزشکی امروز در رابطه با حجامت داده بودید ، این مقاله چاپ شده ، خوب ما اقداماتی را بهرحال از طرف نمايندگي مؤسسه تحقیقات حجامت ایران در خراسان رضوئي و خود نشریه انجام داده ایم ، اما ما می خواستیم اول شما را بشناسیم ، بعد برای جوابیه ی این مقاله هم اقدام کردیم و مطالب علمی تهیه شده . من امروز تهران بودم و در مؤسسه حجامت ایران هم جلساتی گذاشتیم و انشاالله جوابش چاپ می شود . من به این دلیل که شما متخصص هستید و احساس می کنم یک فرد شناخته شده ای در شیراز هستید...

دکتر شیخ الاسلام : عرض کنم که من متخصص پاتولوژی بالینی و دارم و فوق تخصص دراز دانشگاه لندن دارم و رکورد دار اهدای خون در جهان هستم یعنی در تمام اطلاعات عمیق دست دارم .

دکتر حاج طالبی : برای اینکه بتوانیم در طی این مدتی که داریم با هم تلفنی صحبت می کنم به یک نتیجه ی خوبی برسیم و حرمت شما را هم به عنوان یک استاد حفظ کنیم  من چند تا سئوال ابتدا از شما دارم بعد وارد بحثهایی که شما مطرح کردید می شویم . یکی اینکه منابعی که شما در مورد حجامت صحبت کردید می توانید به ما معرفی کنید؟

دکتر شیخ الاسلام : من ابتدا یک جوابیه ای برای روزنامه ی جام جم تهیه کرده بودم .

دکتر حاج طالبی : نه شما الان در این مقاله هجده  بند نوشته اید و در هر بند صحبتی کرده اید که ما می توانیم تک تک درموردش صحبت کنیم ولی به هر حال هر مقاله ی علمی مصداق دارد یعنی ما وقتی می گوییم مقاله ، یعنی یک مقدمه دارد ، یک نتیجه گیری دارد ، منابعی دارد . مقاله ای که منبع نداشته باشد از نظر پزشکی رد است . این را شما حداقل به عنوان استاد من قبول دارید . ببینید بعضی از جاها بحثهایی را مطرح کردید مثلا فرمودید که حجامت هیچ اثری بر سیستم ایمنی ندارد . این منابعی که شما در این مورد صحبت کردید آیا وجود دارد یا نظر شخصی شماست؟ چون می خواهیم روی آن بحث کنیم .

دکتر شیخ الاسلام: عرض کنم که من مسئله موثقی از این مسئله يا شخصیتی که اسم ببرم ندارم من مطالعات چهل و پنج ساله ی خودم را...

دکتر حاج طالبی :   نه ببینید در امور پزشکی مدرن که ما شما را استاد می دانیم، من هم به هرحال یک پزشک هستم و شما را هم به عنوان استاد خودم قبول دارم ،از صدایتان هم مشخص است در راه پزشکی مویی سفید کرده اید .

دکتر شیخ الاسلام : من هفتاد ودو سال دارم .

دکتر حاج طالبی : خدا را شکر و انشاالله که صد سال دیگر هم زنده باشید

دکتر شیخ الاسلام : هنوز هم آقای دکتر در 65 سالگی به طور مداوم خون اهدا می کنم .

دکتر حاج طالبی : انشاالله که همیشه زنده باشید و مطمئن باشید یک مقدار از سلامتی یتان به خاطر همین اهدای خونتان است و سئوال دوم آیا تا به حال حجامت کردن را دیده اید؟

دکتر شیخ الاسلام: من خودم در کودکی چندین بار حجامت کردم .

دکتر حاج طالبی : نه الان . ببینید کودکی زمان قدیم را ما بحثی نداریم  .الان حجامت جدید را دیده اید؟

دکتر شیخ الاسلام: من در خوزستان آخرین باری که دیدم در حدود یکی دو سال قبل بود .

دکتر حاج طالبی : در خوزستان چه کسی حجامت می کرد . پزشک بوده ؟

دکتر شیخ الاسلام: نخیر.

دکتر حاج طالبی : خیلی خوب پس شما تا حالا حجامت توسط پزشک را ندیده اید .

دکتر حاج طالبی : نخیر.

دکتر حاج طالبی : من جهت اطلاع شما بگویم مؤسسه ی تحقیقات حجامت ایران که با مجوز وزارت بهداشت در حال حاضر نزدیک 2000 پزشک عضو دارد که اینها بعضي اساتید دانشگاه هستند . بعضی اینها متخصص هستندو بعضی ديگر فوق تخصص دارند و عده اي هم پزشک عمومی هستند ،اینها در مطب ها یشان با مجوز وزارت بهداشت دارند حجامت می کنند و من اولین نفری هستم که در استان خراسان پروانه حجامت از وزارت بهداشت گرفتم وهم اکنون هم انجام می دهم ، پس تا بحال حجامت را به روش جدید که پزشکان انجام می دهند ندیده اید؟

دکتر شیخ الاسلام : نه ولی خیلی تفاوتی ندارد؟

دکتر حاج طالبی : یکی یکی جلو می رویم صحبت می کنیم چون بحث مسائل پزشکی را کردیم پس نیاز هست ببینیم آیا درمورد حجامت تابه حال مطالعه داشته اید؟

دکترشیخ الاسلام : من آنچه به دستم رسیده تا الان وازدیگران هم گیر آوردم جسته گریخته مطالعه کردم .

دکترحاج طالبی : نه ازچه کتابهایی و چه مقالاتی؟ ببینید ما درمورد حجامت پايان نامه پزشکی داریم که اگر قرارشد شیراز بیایم برایتان می آورم . ببینید یکی اینکه ما الان پایان نامه داریم، کتاب معتبر داریم که با آزمایشات پاراکلینیک ، مثلا من یک مورد سالک را که با حجامت د رمان کردم خون لام محیطی قبل از حجامت وبعد از حجامتش را هم دارم که جسم ليشیمن از بین رفته .

دکتر شیخ الاسلام : آقای دکتر ما به عنوان پاتولوژی باید توصیه بشویم .

دکتر حاج طالبی :   نه می دانم ، می خواهم یکی یکی برویم جلو.ببینید ما هم کتاب از خارج کشور در مورد حجامت داریم و هم مقاله علمی داریم ، سایت معتبر علمی در مورد حجامت داریم . ايا شما هیچکدام از اینها را شما تا حالا ندیده اید؟ .

دکتر شیخ الاسلام :   نخیر.

دکتر حاج طالبی : یک مطلب دیگرآیا با یک پزشک عضو مؤسسه حجامت در مورد حجامت صحبت کرده اید؟

دکتر شیخ الاسلام :   در شیراز من نمي شناختم .

دکتر حاج طالبی :  پس صحبت هم نکردید ، درسته؟

دکتر شیخ الاسلام :  نشناختم یعنی صحبت هم نکردم .

دکتر حاج طالبی : مطلب دیگه اینکه شما یک قسمتی گفتید اینان مخالف پیشرفت پزشکی وپیوند وروشهای جدید هستند . ببینید اول من خودم به عنوان یک کسی که عضو رسمی وفعال مؤسسه حجامت ایران هستم ودر استان خراسان رضوی با یکی از اساتید که خودش استاد دانشگاه هست (آقای دکترثاقبی )مسئولیت پیگیری امور مؤسسه تحقیقات حجامت در استان خراسان رضوی را دارم افتخار می کنیم به پیوند کبد، پیوند قرنیه ، پیوند اعضا، وتکنولوژی پیشرفته پزشکی . در مؤسسه تحقیقات حجامت ایران شما یک نفر پیدا نمی کنید که مخالف این پیشرفت باشد . من نمی دانم تا حالا چه کسی با شما عضو مؤسسه یا طب سنتی صحبت کرده که مخالف این پیشرفتها باشد؟

دکتر شیخ الاسلام : من نگفتم مخالف .

دکترحاج طالبی : شما نوشتید، ببینید من جمله را برایتان می خوانم جمله ای که شما نوشتید اینه ببینید...

دکتر شیخ الاسلام : من مقایسه کردم .

دکترحاج طالبی : نه،نه ببینید نوشتید، به لطف خدای بزرگ این جهان گسترده از بدو به وجود آمدن و از قرنها قبل در حال تحول و تکامل و تعالی می باشد ، پیدایش علوم مختلف و پیشرفتهای چشمگیر نشانه ی عظمت پروردگار و از نعمتهای بزرگ اوست که به بشر ارزانی داشته است و ادامه دارد . بعد شعری را گفتید که : رسد آدمی به جایی که به جز خدا نبیند و ادامه داده ایدکسی را یارای مقابله در برابر خواست خدا و سیل عظیم پیشرفتها نیست و اگر کسی قصد انکار و یا رد این نعمتها را داشته باشد در کفر مخفی است ، زیرا علم هدیه خداوندی به مخلوق می باشد، به همین دلیل انسانهای متعالی و پیشرفته صادق و خدمتگزار به جوامع بشری عنوان خلیفه الله را دارند . در دورهای کهن کلیه امکانات درمانی بشر محدود بود به تعدادی داروهای گیاهی مثل عناب ، ترنجبین و... حال طبیبان اعجازگر با پنجه های طلایی خود و یاری خداوند اعمالی مثل پیوند قلب ، کبد ، کلیه و مغز و استخوان و کاشت عدسی چشم را در درون کره چشم ، به صورت مصنوعی انجام می دهند حال آیا تأکید و تأسف برای استفاده از شیر خشت و شاتره برای درمان کبدی که از کار افتاده است را در برابر امکان تعویض آن غیر از تأسف بی مورد و کم لطفی و کفران آن چه می دانید . ببینید آقای دکتر اولا چیزهایی که نوشتید و گفتید لطف خدا هست ما نه تنها قبول داریم که افتخار هم می کنیم . من فکر نمی کنم در مؤسسه تحقیقات حجامت یک نفر باشد که همه چیزهایی که شما نوشته اید به شما گفته باشد که ما این پیشرفت را قبول نداریم ، اما اینکه فرمودید کل طب سنتی و داروهای کهن معطوف می شده به عناب و ترنجبین پس من متوجه شدم که تا اینجا قانون بو علی سینا را هم تا حالا نخوانده اید .

دکتر شیخ الاسلام: من مثال زدم .

دکتر حاج طالبی : اولا عناب و ترنجبین توسط سازمان WHO به عنوان یک داروی درمانی شناخته شده ، و تأیید شده و شیر خشت هم همینطور اما مطلب بعد امکانات درمانی بشر آنچه که شما می گویید نبوده الان در حال حاضردر دانشگاه های اروپا هنوز کسی تشریحی که از گردن ابو علی سینا کرده ، نتوانسته بکند . کتاب قانون در بسیاری از دانشگاهها دارد تدریس می شود، پس من به این نتیجه می رسم که شما بدون اطلاع این موضوع را نوشته اید،  شما اول باید پزشکان مؤسسه تحقیقات حجامت را ببینید و باعقاید پزشکان طب سنتی آشنا شوید . ما نزدیک دو هزار نفر در ایران هستیم که شاید هزار نفر دیگرعضو مؤسسه نباشند و موافقند و کار می کنند . شما این مقاله را طوری نوشته اید که انگار همه ی بچه هایی که طب سنتی کار می کنند با این پیشرفتها مخالف اند،  چه کسی چنین چیزی را گفته ما تأسفمان برای داروهای شیمیایی عارضه دار است، ما آنتی بیوتیک راقبول داریم و استفاده می کنیم ما حرفمان برای داروهای شیمیایی عارضه دار است ، آنهایی که داروی شیمیایی را جایگزینش داروی گیاهی یا درمان طبیعی می کنند ما حمایت می کنیم .آن هم از نظر علمی اثبات شده باشد . یک نفر پزشک مؤسسه حجامت را پید انمی کنید که یک حرف غیر علمی بزند ، یعنی گیاهی را جایگزین یک داروی شیمیایی بکند ، که به مریض ضربه بزند،  اصلا چنین چیزی را ما نداریم . مطلب دیگر اینکه ببینید آقای دکتر شما یک موضوع در مورد حجامت اطفال نوشته اید سؤال من از شما این است که آیا تا به حال حجامت اطفال را به روش جدید دیده اید؟

دکتر شیخ الاسلام : در شیراز من ندیده ام .

دکتر حاج طالبی : در ایران دیده اید ؟

دکتر شیخ الاسلام : در ایران من تا به حال به دنبالش نبوده ام که ببینم .

دکتر حاج طالبی : من تا همین لحظه که در خدمت شما هستم ، نزدیک بیش از هزار کودک را از چهار ماهه تا دوازده سالگی حجامت کرده ام ، از آنها فیلم ویدئویی دارم ، عکس دارم و قبل از حجامت با آنها صحبت کردم . با تمایل خودشان روی تخت نشستند و با لبخند حجامت شده اند ،که عکس هایشان را برایتان می آورم . ما تا همین الان که خدمت شما هستیم نه من و نه پزشکهای مؤسسه حجامت ، هنوز دست بچه ای را نگرفته ایم وبه زور حجامت کنیم . اصلا اولویت اول ، بخصوص در حجامت اطفال این است ، که طفل با تمایل خودش حجامت کند . هیچ طفلی را تا بحال کسی دست و پاهایش را نگرفته که بعد به جنون کشیده شود . این مشخص می شود که شما حجامت را ندیده اید ،الان پزشکان دارند حجامت اطفال می کنند . اگر در دوره قدیم کسی را دست و پاهایش رامی گرفتند و حجامتش می کردند کار غلطی است ،  ما آمپول زدن را اشتباه می دانیم که دست و پای بچه را بگیریم ،ختنه کردن را هم اشتباه می دانیم که به زور انجام دهيم  . من خودم هنوز نشده یک بچه را به زور ختنه کنم . سؤال بعدی اینکه یک مورد زخم موضع حجامت را دیده اید ؟

دکتر شیخ الاسلام: من قبلا در خوزستان دیدم آقای دکتر .

دکتر حاج طالبی : چه کسی حجامتش کرده  ؟

دکتر شیخ الاسلام: آن موقع پزشک حجامت نمی کرد .

دکتر حاج طالبی : ببینید آقای دکتر شما الان دارید صحبت می کنید . وقتی که الان دارید صحبت می کنید من بالای بیست هزار نفر را با دستهای خودم عمل کردم . پزشکی را می شناسم که الان دارد رئیس جمهور این کشور دکتر احمدی نژاد راحجامت می کند ، ایشان تا حالا شاید هشتاد تا نود هزار نفر را حجامت کرده باشد ، ما یک مورد عفونت که نداشتیم بماند و حتی در دیابتی ها هم که مستعد زخم هستند ،عفونت نداشتیم . من بیست هزارنفررا با دست های خودم حجامت کردم . پرونده داریم ، آدرس و شماره تلفن داریم یعنی در کلینیک من تا کسی پرونده تشکیل ندهد حجامت نمی شود ، اما سازمان انتقال خون که خود اهدای خون را هم یک روش درمانی می دانند و مثل حجامت یک روش درمانی است، شاید در بیست هزار نفر نزدیک پنج تا ده درصد عفونت داده باشد، ولی در حجامت ما چنین چیزی را  نداشته ایم . یک کتابی را به شما معرفی می کنم ، تاریخ طب ایران ،این کتاب را یک پزشک انگلیسی نوشته است . نوشته است در سی سال تحقیق در مورد حجامت یک مورد عفونت یا عارضه بعد از حجامت من ندیدم . تحقیق کرده ، ما در ایران شاید بعضی وقتها روزی هزار نفر یا دوهزار نفر دارند حجامت می شوند ، یک مورد گزارش عفونت حجامت در مؤسسه تحقیقات حجامت را ما نداشته ایم . مسئله ی دیگر اینکه شما از لطف خدا صحبت کردید ، از رسول خدا و از ائمه اطهار حرف زده اید ، پس نشان می دهد که به این چیزها پایبندید . من ازاینکه شما صحبت هایتان را استناد می کنید به مسائل مذهبی خوشحالم ، ولی خود حضرت رسول در سال ، نزدیک چهارتا پنج مرتبه حجامت می کردند و حدیث داریم از ایشان که می گویند در شب معراج ملکی را از ملائک ندیدم که به من توصیه نکند که حجامت کن و امتت رابه حجامت توصیه کن . شما باید این کتابهای معتبر را بخوانید و بر اساس همین منابع است که رهبر ایران آیت الله خامنه ای فتوا دادند که حجامت جایز است . این از مسائل مذهبی، که این یک سنت رسول خداست. مطلب دیگر اینکه من حاضرم در دانشگاه شیراز یک مناظره ی علمی بین من و شما ایجاد شود که حداقل صد تا دویست نفر استاد دانشگاه ، دانشجو آنجا باشند و تعهد می دهم به شما که اگر توانستید به من ثابت کنید که حجامت یک کار غیر علمی است و بیماری را درمان نمی کند  من از همین جا به شما قول می دهم به عنوا ن یک شاگرد از این لحظه حجامت نکنم و بر علیه حجامت تبلیغ کنم . اما اگر من شما را متقاعد کردم ، که تا به حال خودم بالای سه ،چهار هزار نفر را ا ز میگرن ، سوریازیس ، MS ، واریس ، انسداد عروق کرنر و صدها بیماری لا علاج دیگر ، زنا ، هرپس چشمی ، هرپس واژینال ، بواسیر درمان کرده ام و پرونده دارم و شما را قانع کردم که اینها مؤثر است با آزمایشات پارا کلینیک که انجام داده ام که شما به این آزمایشات اعتقاد دارید،شما چه کار می کنید؟

دکتر شیخ الاسلام: مسلما آقای دکتر من یه آدمی نیستم که در مقابل منطق و علم و استناد و حرفهای صحیح نه مقاومت بکنم ، نه گردنکشی بکنم و نه اینکه از مرزعلم و ادب خارج شوم. خیلی ممنونم که شما تماس گرفتید و به من چیزهای تازه و نو اضافه کردید . من از شما خواهش می کنم در روزنامه چاپ بکنید و بقیه عزیزان هم این اطلاعات به آنها اضافه بشود و این معلومات جدید برایشان فراهم بشود.  هدف اصلی من یک مجادله علمی است و خدای نکرده یک بحث داغ خصوصی نیست .
 
دکترحاج طالبی : خدا را شکر.

دکتر شیخ الاسلام : هدف این است که شما وقتی که جواب دادید و منو توجیه کردید من قانع شوم . من یک آدم مغرور متکبر وسر سختی نیستم اگر جنابعالی من را قانع کردید مسلما تحولی در افکار من پیدا می شود و شاید خود من اصلا شخصا گرایش پیدا کنم ، من منظورم یک مقایسه ای بوده بین اهداء خون و حجامت .

دکتر حاج طالبی : ببینید آقای دکتر ،  از اینکه شما رکورد دار اهداء خون در جهان هستید به عنوان یک ایرانی برای من افتخاراست . قبلا یکی از اساتید دانشگاه مقاله بسیار زشتی ، در مقاله ايشان یک متن زشتی را در نشریه سازمان انتقال خون نوشته بود ، من به ایشان زنگ زدم و خیلی با من بی ادبانه برخورد کرد، حتی گفت من در پزشکی حجه الاسلام هستم و نیاز به منبع و رفرنس ندارم وبا این لحن باایشان برخورد کردیم و جوابیه تندی هم دادیم ، که در نشریه ی سازمان نظام پزشکی چاپ شد. اما خوشحالی من از این جهت است که شما صادقانه با من حرف زدید ، یعنی باری را از دوش من برداشتید. این یک مطلب ، مطلب دیگر اینکه جمله ای را درآخر فرمایشاتتان فرمودید که یک چیزهایی یاد گرفتید، من خوشحالم که شما دارید از شاگردتون چیزهایی یاد می گیرید و این نشان می دهد که شما آدم بزرگی هستید و بعد فرمودید که این یک مجادله علمی است و سوء نیستی نیست ، من خدا را شکر می کنم ، چون راستش را بخواهید من یک جواب بسیار تندی دربیست و سه صفحه برای شما نوشته بودم . چون قرار بود ما از شما دردادگاه شکایت حقوقی کنیم وهمین الان هم در تهران بچه ها معتقدند که باید شکایت شود، ولی الان که من با شما صحبت کردم ، من این مطالب را به رئیس مؤسسه حجامت ایران استاد خیر اندیش منتقل می کنم ، خوشحالم که با یک فردی روبرو شدم که اولاً یک انسان داناست ودوماً فوق تخصص در علم پزشکی است و صحبتی که کرده از سر دلسوزی بوده یکی از علما آمده بود خدمت حضرت امام و گفت : فلان کسی در مشهد گفت خمینی لعنت اله علیه، بعد امام برگشت گفت خوب چرا گفت ؟ گفتند آنجا خمینی دارد فلسفه درس می دهد . حوزه ی علمیه ی قم دارد جوانان را از خدا دور می کند . گفت شاید به خاطر این لعنتی که ما را کرده به بهشت برود . ببینید بزرگواری تا این حد من به یاد حضرت امام افتادم . اینکه شما بزرگواری فرمودید و گفتید حاضرم قبول کنم نشان می دهد که غرضی نداشته اید . من فقط زنگ زدم که ببینم غرض در کار بوده یا نه ، که الحمدلله به این نتیجه رسیدم که چنین چیزی نبوده . شما خودتان به هرحال رکورد دار اهدای خون در جهان هستید . ما خودمان هم از طرفداران اهدای خون هستیم، خودم هم خون اهدا می کنم و در سازمان اهدای خون مریضها را به اهدای خون توصیه می کنم ،اصلا داستان اهدای خون و حجامت دو مقوله ی جداست . من در رابطه با بند بند مطلبی که شما نوشته اید یکی دو دقیقه مطلب خدمتتان عرض کنم و به عنوان شاگرد درسی پس بدهم ، که چون فرمودید من نیاز دارم که این مطالب را بدانم عرض می کنم ، چون راستش را بخواهید من از روز بیست و هشتم تا الان به خاطر مقاله ی شما تا صبح نخوابیدم . بسیار از شما عصبانی بودم ، من نزدیک به بیست تا کتاب مطالعه کردم ،  تا جوابیه ی شما را نوشتم و مطالب زیادی را مطالعه کردم . اول از همه یک گلایه داشتم که ای کاش شما قبل از اینکه این را چاپ می کردید با یکی از دوستان ما در مؤسسه تحقیقات حجامت ایران که مجوز از سازمان بهداشت برای حجامت داشت صحبت می کردید که خوب این کار نشده .

دکتر شیخ الاسلام: تقصیر من بود من اقرار می کنم که اگر این مطالعاتی را که شما فرمودید انجام داده بودم و هماهنگی ها را کرده بودم من ، هم طرز تفکرم عوض می شد و هم محتوای مقاله، بنابراین من خودم اقرار می کنم که اینجا یک مقداری من مقصرم .

دکتر حاج طالبی :  این نشان بزرگواری شماست که به همین دلیل می خواهم این مطالب را خدمت شما عرض کنم که اطلاع پيدا کنيدو انشاالله در آینده من از وجود شما استفاده کنم . اولا من این را خدمتتان عرض کنم که در رابطه با مقدمه اتان که ما به آن پیشرفتهایی که شما در علم پزشکی می گویید نه تنها مخالف نیستیم ، بلکه افتخار هم می کنیم . الان یکی از اساتیدی که متخصص پاتولوژی است کنار مطب  من هستند و از دوستان من هستند و خودشان هم حجامت کردند. همسرشان هم که مبتلا به میگرن بود ، من حجامت کردم و ایشان درمان شدند . من حتی نود درصد از کارهای آزمایشگاهی بعد از حجامت را به آزمایشگاه ایشان می برم ، دلم می خواهد شماره تلفن شان را بدهم به شما ، آقای دکتر اجتهادی در خیابان راهنمایی مشهد آزمایشگاه دارند . ایشان  بسیار به حجامت علاقه مند شدند ، چون زیر لامهای محیطی اثرات حجامت را دیدند . مثلا مریضی تری گلیسیریداش هشتصد بود من حجامتش کردم با یک بار حجامت ، سیصد شد و ایشان اینها را آزمایش کرده ، حالا من یکی یکی خدمدتان عرض مي کنم . این در مقدمه، که ما با پیشرفتهایی که شما می گویید صد در صد موافقیم و از آن استفاده می کنیم و به آن افتخار می کنیم ، من به آن پنجه های طلایی که شما می گویید افتخار می کنم ما نمی توانیم جراحی مغز و اعصاب را انکار کنیم، نمی توانیم ارتوپدی را انکار کنیم . خوب آقای دکتر شما هجده تا بند در مقاله گفتید ،که باید یکی یکی آنها را خلاصه خدمتتان عرض کنم ، در مرحله ی اول شما فرمودید                                                                                    من در رابطه با خون وریدی قبول دارم، ولی با آزمایشات پاراکلینیک ثابت کردیم خونی که از موضع حجامت می گیریم یک خون غلیظ تر از خون وریدی است ، دارای میکرب است ، دارای ویروس است ، و جالب است خونی که از موضع حجامت بیرون می آید با آزمایشات پاراکلینیک تست شده است و در موردش کتاب نوشتند و پنجاه تا شصت نفر از متخصصان دانشگاه اروپا هم تأییدش کردند . این کتاب را باید برای شما بفرستم و نام این کتاب هم هست معجزه ی قرن بیستم . نام ديگر کتاب هست حجامت دواءالعجیب که به زبان عربی و فارسی که آزمایشات پاراکلینیک در آخرش ، قبل و بعد از حجامت هست . این یک ، مورد دوم نوشته اید که در سیستم ایمنی هیچ اثری ندارد . ببینید آقای دکتر یک سری چیزها هست که ما با آزمایشات پاراکلینیک نمی توانیم به آن برسیم ، ما از علائم بالینی مریض به آن می رسیم ، مثلا اتفاقاتی در مغز ما می افتد بسیاری از بیماری ها هستند که ما نمی دانیم چرا این طورمی شود ، ما هنوز برای MS دلیل کافی نداریم که چرا این طور می شود. ما برای وتیليگو هنوز دلیل نیاوردیم که چرا این طور می شود . ما برای سوریازیس ، لوپوس و برگر ، دلیل صد درصد علمی که چرا شروع می شود نداریم ولی از علائم بالینی که در بحث درمان و تشخیص اتفاق می افتد یک فرضیاتی را مطرح می کنیم و در علم پزشکی بر اساس آن فرضیات آنها را درمان می کنیم . ما بر اساس همان فرضیات یک بیمار MS را ده سال درمان می کنیم . ببینید چند تا سؤال من از شما دارم . آیا بیماری زونا یک بیماری ویروسی هست یا نیست ؟

دکتر شیخ الاسلام: چرا .

دکتر حاج طالبی : آفرین ، بیماری هرپس چشمی یک بیماری ویروسی هست یا نیست ؟

دکتر شیخ الاسلام: کاملا .

دکتر حاج طالبی : بیماری هرپس ژنیتال ویروسی هست یا نیست ؟

دکتر شیخ الاسلام: بله، کاملا.

دکتر حاج طالبی : بیماری سوریازیس ربط به سیستم ایمنی دارد یانه ؟

دکتر شیخ الاسلام : کاملا درسته.

دکتر حاج طالبی : برگر آیا یک بیماری روماتولوژِی هست یانیست ؟

دکتر شیخ الاسلام : بله.

دکتر حاج طالبی : بیماری آرتريت روماتوئيد ارتباط به سیستم ایمنی دارد یانه ؟

دکتر شیخ الاسلام: بله .

دکتر حاج طالبی : خیلی خوب ، ببینید در مورد بیماری زونا در کتابهای رفرنس می نویسند که بیش از سه هفته به صورت طبیعی طول می کشد و در بسیاری از موارد درد این مریض ها تا آخرعمر می ماند ، که بلوک عصبی می کنند ، ولی در مطب من هنوز بيمار زونایی نیامده که با یک بار حجامت با لاتراز بیست و چهار ساعت طول بکشد . پرونده دارم . مریضهای زونائی من را، آقای دکتر ثاقبی( استاد دانشگاه )از بیمارستان قائم ، با نسخه ی پزشک می فرستند ، من حجامت می کنم ایشان از اساتید نمونه ی دانشگاه علوم پزشکی مشهد و رئیس سابق دانشکده علوم پزشکی مشهد بودند ، متخصص داخلی هستند . نسخه می کنند ، مریض مبتلا به زونا است حجامتش کنید . حجامت می کنیم،  بعد از بیست و چهار ساعت تمام می شود . نه درد دارندوکاملا خشک می شود .

دکتر شیخ الاسلام: باریک الله ، آفرین .

دکتر حاج طالبی : اینها را پرونده داریم آقای دکتر، بحث علمی و پرونده های کلا سیک داریم، نه پرونده های الکی . از طرف دیگر، من بيمار مبتلا به سوریازیس دارم ، که شانزده سال در سوئیس درمان نشده و جواب نگرفته و بدتر شده بود، من با حجامت درمانش کردم . فیلم ویدئویی و پرونده ی آن را هم دارم که چهارده پانزده سال تحت داروهای شیمیایی قرار گرفته و درمان نشده . شما می توانید یک بیماری MS نشان دهید که با طب مدرن درمان شده باشد ؟ شما یک سوریازیس میتوانید نشان دهید که درمان شده باشد ؟ شما یک آرتريت روماتوئيد میتوانید نشان بدهید که درمان شده باشد ، ولی من بیمار سوریازیس به شما نشان می دهم ،که با حجامت او را  درمان قطعی کردم  و الان ایشان شش تا هفت ماه است که یک قرص و دارو هم نمی خورد و هیچ مشکلی هم ندارد ، نوارش را هم دارم ، پرونده اش را هم دارم ، مصاحبه اش را هم دارم. پس ما با دلایل بالینی و در آزمایشگاه هم ثابت کردیم که سیستم ایمنی مریض را قبل و بعد از حجامت چک کردیم و اثر گذاشته ، و جالب اینکه اینها خون دادند فرقی نکردند . مریض دارم خون داده درمان نشده ولی با یک بار حجامت درمان شده .

دکتر شیخ الاسلام: آقای دکتر من می خواهم به عنوان یک پزشک پاتولوژی این درمان را پيگيري کنم ...

دکتر حاج طالبی : احسنت، آفرین ما امروز که در تهران جلسه داشتیم یکی از پزشکان ما که استاد دانشگاه تهران است ، دکتر سیادتی

دکتر شیخ الاسلام: بله، بله

دکتر حاج طالبی : ایشان مقاله ی بزرگی در رابطه با اثرات حجامت در سیستم ایمنی نوشته و در مؤسسه ی تحقیقات حجامت ایشان این را تدریس می کند و من می توانم آقای دکتر سیادتی را به شما ارتباط دهم . چون به هر حال در سیستم ایمنی شروع که می شود از اتصال یک آلرژن تا لحظه ای که اتفاقاتی می افتد مراحلی طی می شود ، حجامت در کدامیک از این مراحل اثر می کند اینها همه را ما در آوردیم ، کار آزمایشگاهی کردیم ، کار کلینیکی کردیم . اینها قبل از حجامت و بعد از حجامت IGg  و IGM شان چک شده ما در رابطه با بعضی ازاینهاپايان نامه داریم ، پایان نامه ی پزشکی داریم و ای کاش که قبلا اینها را می آمدید و می دیدید . حالا در مورد سوم ، شما فرمودید که خون همیشه استریل است و فاقد عفونت است ، بینید آقای دکتر افرادی که ناقل هپاتیت B هستند آیا اینها ویروس هپاتیت B را در خون دارند یا ندارند ؟

دكتر شيخ الاسلام: چرا دارن .

دكتر حسن حاج طالبي: آفرين پس خون اينها ...

دكتر شيخ الاسلام: افراد سالم .

دكتر حسن حاج طالبي: نه افراد سالم را هم من الان عرض مي كنم ، ببينيد شما در مورد افراد بيمار صحبتي نكرديد ولي در مورد افراد سالم ، ما بسياري از افراد هستند كه فكر مي كنيم سالم اند ولي هم مي توانند ويروس ايدز داشته باشند هم هپاتيت ، ببينيد حجامت 2 كار انجام مي دهد ، يكي پيشگيري هست و يكي كار درمان، در بحث پيشگيري بخواهم صحبت كنم ، بايد 4 شبانه روز صحبت كنم و در بحث درمان بايد 4 سال حرف بزنم چون كار كردم . ببينيد خود من 8 سال قبل از مخالفين سرسخت حجامت بودم كه اگر كسي اسم حجامت را مي آورد شايد توي دهانش مي زدم ، با مطالعه ي علمي، با تحقيق و با پژوهش به آن رسيدم.

دكتر شيخ الاسلام: آقاي دكتر شما من را داريد به اين راه مي رسانيد . الان داريد از آن افكار قبلي ام يك تحولي در من ايجاد مي كنيد كه بايستي قبل از هم چيز تشكر بكنم ، از شما من شديداً ، اصلاً علاقه مندم به مطالبي كه مربوط به حجامت است.

دكتر حسن حاج طالبي: اجازه بدهيد يك داستاني را من براي شما تعريف كنم من پزشكي هستم كه معروفم به پزشكي كه تنش براي مناظره مي خارد ، چون بچه ها مي دانند كه حرفي را الكي نمي زنم و براي هر مورد بعضي وقتها چهار يا پنج شب نمي خوابم كه مطالعه كنم و به آن برسم . ما سال گذشته در نشريه ي سازمان نظام پزشكي يك متني را نوشته بودند ،كه حالا شما زحمت كشيده نوشته ايد اهداء خون و حجامت ولي ايشان نوشته بودند حجامت خانه اي متروكه و غيرمطمئن

دكتر شيخ الاسلام: عجب

دكتر حسن حاج طالبي: وشروع كرده بودند به همه ما فحاشي كردند كه اگر من آن را براي شما بفرستم شايد باورتان نشود.

دكتر شيخ الاسلام: تهران نوشته بودند؟

دكتر حسن حاج طالبي: نه يكي از اساتيد دانشگاه شهركرد كه مدير يك بخش اعصاب دانشگاه شهركرد بودند و متخصص اعصاب بودند.

دكتر شيخ الاسلام: بله

دكتر حسن حاج طالبي: قرار بود جوابيه ي اين  در نشريه ي داخلي سازمان نظام پزشكي مشهد چاپ شود ، يكی از اساتيد دانشگاه پزشكي مشهد ، آقاي دكتر حقي كه فوق تخصص جراحي قفسه سينه دارند و مدير گروه داخلي جراحي بيمارستان قائم مشهد هستند ، به من گفت آقاي دكتر اگر شما جرأتش را داريد ، بيائيد بيمارستان قائم من جلسه مي گذارم با مديران گروه و در مورد حجامت صحبت مي كنيم، اگر ما را قانع كرديد ، ما هم مي آئيم حجامت مي كنيم، اگر قانع نكرديد بايد بگذاري كنار و برعليه اش تبليغ كنيد، ما يك روز ساعت هشت به صبح بيمارستان قائم رفتيم ، به خدا قسم آقاي دكتر آنها چهل دقيقه به حجامت و به طب سنتي فحاشي كردند ، ولي من به حرمت استاد بودنشان بحث علمي كردم. كتابي را از يك استاد دانشگاه آلمان براي حجامت خدمتشان بردم، كه نوشته حجامت روشي آزموده ، نه از پزشكان ايران ، از استاد دانشگاه آلمان ، در مقدمه اين كتاب مي نويسد ما در آلمان بعد از سالها تحقيق به اين نتيجه رسيدم كه مي شود بيماري هاي آلمان رو 75% با حجامت درمان كرد، اين كتاب را من براي شما مي فرستم . وقتي من اين كتابها و پايان نامه ها و جزوات و دلايل علمي را براي اينها ارائه دادم آقاي دكتر حقي مچ دست من را گرفت وگفت :آقاي دكتر ما را را ديوانه كردي تو، ما را عاشق كردي ، من رابه سازمان نظام پزشكي مشهد برد ، به خدا قسم من از ساعت 12 تا 2 بعد از ظهر در مورد حجامت صحبت مي كردم و اساتيد مختلف مي آمدند ، مي گفتند بشينيد گوش كنيد ، يك لحظه ديدم اطراف من 10 تا 20 نفر متخصص و فوق تخصص نشستند و دارند گوش مي كنند ،كه رئيس سازمان نظام پزشكي آقاي دكتر صراف هم آمدند و تا ساعت 2 بعداز ظهر من صحبت مي كردم ، اينها بازهم مي گفتند صحبت كنيد چون اينقدر مطالب برایشان جالب بود، من به ياد آن جلسه افتادم اينه كه آقاي دكتر ، من اگر بخواهم وارد آن 18 تا بند مطلب شما شوم احساس مي كنم كه شما وقتش را نداريد ، من هم اذ يتتان مي كنم اما دو سه تا مطلب را خدمتتان عرض ميکنم كه بدانيد يك كسي داره اين حرف را مي زند كه اول مخالف حجامت بوده ، مثل شما و طرفدار اهداء خون بوده ، الآن با سالها تحقيق طرفدار حجامت و اهداء خون هست ، هر دو، يعني من به مريض ها مي گويم اول حجامت كنيد خونتان پاك شود بعد برويد خون بدهيد و در كلينيك خودم كسي بخواهد حجامت كند يك ست به او مي دهيم كه داخل آن گاز استريل جداست، تيغ جداست، ليوان جداست و درهر سري ، وسايل براي يك نفر عوض مي شود و نفر دوم مي آید. از نظر بهداشتي هم ببينيد ، وزارت بهداشت آمده كلينيك من را بازديد كرده و نوشته تمام مراحل حجامت در كلينيك دكتر حاج طالبي عين آيين نامه ي وزارت بهداشت است. چون وزارت بهداشت براي نحوه ي حجامت آئين نامه داده كه اتاق چطور باشد ، ميز و صندلي چطور باشد، چه كسي حجامت شود و اينها را آئين نامه داده و ما طبق آن داريم انجام مي دهيم ، اما يك مطلبي كه خيلي من را ناراحت كرد حجامت اطفال است. آقاي دكتر در بحث حجامت اطفال من بعد از سالها تحقيق مطالعه و درمان به اين نتيجه رسيدم كه در بحث اطفال ، حجامت معجزه مي كند،  نه درمان ، من يك مثالي براي شما مي زنم ما اطفال را كه نمي توانيم ببريم سازمان انتقال خون و ازآنها خون بگيريم . شما نقاط اكيوپانچر را قبول داريد كه در طب سوزني چین استفاده مي شود؟ شما مي دانيد نقاطي كه چيني ها سوزن مي زنند همان نقاطي است كه درکتاب قانون در طب ما ذكر شده ، كه بايد ما حجامت كنيم ، ما نقاط اكيوپانچر را حجامت مي كنيم آقاي دكتر ، مثلاً يك بچه اي كه پدرش به من مراجعه كرده 5/3 ماهه بوده اين بچه دچار درماتيت آتوپيك بسيار شديد شده . هم پرونده اش را دارم ، هم عكس قبل از درمان و بعد از درمان و هم عكس 5/1 سالگي اش را دارم اين بچه به تمام متخصصان پوست مشهد مراجعه كرده نه تنها جواب نگرفته ، بلكه به دليل استفاده از كورتون زياد دچار مشكل شده . اين بچه را من حجامتش كردم ، بعد از يك بار حجامت تمام بثورات از بين رفته و 5/1 سال است كه هيچ مشكلي ندارد . من سؤالم از شما اين است كه من از اين بچه دو سه قطره خون گرفتم و عكس حجامتش را هم در حین خون گیری دارم . يعني به اندازه ی حتي خوني كه در آزمايش خون از اين بچه مي گيرند من خون نگرفتم . سؤال من اين است ، ما چقدر بايد در سازمان انتقال خون از اين بچه خون بگيريم كه درماتيت آتوپيكش درمان بشود؟؟؟

دكتر شيخ الاسلام: مسلماً كمتر از 100 سي سي نبايد باشد.

دكتر حسن حاج طالبي: من دوقطره از اين بچه خون گرفتم درماتيت اش درمان شد.

دكتر شيخ الاسلام: آقاي دكتر من به دنبال فيزيوپاتولوژي اين درمان هستم.

دكتر حسن حاج طالبي: آفرين اجازه بدهید يك مطلبي را بگویم ،ما در بحث حجامت 3 موضوع داريم : يك موضوع اينكه اجازه بدهید اول بحث حكومتي اش را بگویم ، رهبر انقلاب نامه نوشتند و فتوا دادند كه حجامت توسط پزشك انجام شود و رئيس جمهور ما دكتر احمدي نژاد سالي 3 يا 4 بار حجامت انجام ميدهد و آخرين بار 5/1 ماه قبل در كاخ رياست جمهوري توسط آقاي دكتر عزيزخاني رفتند بادكش شدند و حجامت انجام دادند و الان هم انجام مي دهند . وزير بهداشت كه من 2 ماه قبل با ايشان جلسه داشتم و موافق حجامت و طب سنتي هستند ، اين از مسائل حكومتي اش، وزارت بهداشت براي ما پروانه صادر مي كند يعني با اجازه ي وزارت بهداشت ما حجامت مي كنيم و آقاي دكتر حدادعادل رئيس مجلس ، قوي ترين مقاله رو در دفاع از طب سنتي تا حالا نوشتند، اينها همه هست و من مي توانم برايتان ارائه دهم ، اين از مسائل كشوري اش كه شما نوشته بوديد وزارتي اش را بگوييد ، ببينيد ما در بحث حجامت چند مطلب داريم يكي اينكه الآن داريم دانشجو ها را وادار مي كنيم كه پايان نامه بنويسند . مثلاً اثر درماني حجامت در ميگرن ، كه اين پايان نامه اش را من الآن دارم ویا اثر درماني حجامت در زنان. الان داريم كار تحقيقاتي انجام مي دهيم و انجام داديم و خيلي نتايج پاتولوژيك و پاراكلينيك را داريم . كتابها در مورد حجامت نوشته شده ، در اين طرف مرز و اون طرف مرز ، همه ي اينها هست مقالات هستند ولي يك بحث ديگر هم هست ، بسياري از درمانهايي كه حجامت انجام مي دهد ، هنوز ما حتي دليلش را هم نفهميديم ولي داريم انجام مي دهيم . ببينيد سازمان who پانزده سال قبل در نشریه ی خودش گفت به دلیل عوارض داروهای شیمیایی زمان آن فرارسیده است که مردم باید به سمت طب سنتی حرکت کنند که بنیانگزارآن دانشمند شهیر ایرانی بو علی سینا است . که این را سازمان who در پانزده سال قبل گفته که می گوید که شما به دلیل عوارض داروهای شیمیایی باید به سمت طب سنتی بروید و درطب سنتی که بو علی سینا می گوید در اکثر بیماری ها حجامت توصیه شود .

دکتر شیخ الاسلام : بله درسته

دکتر حاج طالبی : ببینید ما در پزشکی هدفمان بهبود و تضمین سلامتی است . اگرما یک کار درمانی بکنیم که عارضه نداشته باشد و بهبود ایجاد کند و ندانیم چرا بهبود ایجاد می کند آیا می توانیم مردم را ازآن محروم کنیم ؟

دکتر شیخ الاسلام : ارجعیت این است که انجام دهیم .

دکتر حاج طالبی : آفرین ،آفرین ، همینه ، ما درحجامت به اندازه ی کافی دلایل علمی داریم ،که برای شما ارسال کنیم که شما هم مطالعه کنید . ما نتایج آزمایشگاهی داریم پایان نامه داریم ولی هنوز هم داریم تحقیق می کنیم ، اسم مؤسسه مان هم است مؤسسه ی تحقیقات حجامت ایران .

دکتر شیخ الاسلام : بله بله

دکتر حاج طالبی : یعنی داریم آن مطالب نا شناخته ای که در مورد حجامت است و برای خودمان هنوز ناشناخته است را بدست مي آوریم . مثلا بیماری پیش من آمده که لوپوس داشته، معلم هم بوده . او می تواند دو ساعت با شما حرف بزند ، که من باحجامت ایشان را درمان کردم که به زندگیش برگشته . مریضی که نا امید و افسرده بوده و می خواسته دست به خودکشی بزنه من تمام داروهای شیمیایی او را قطع کردم . ما روی عوارض حجامت هم کار کردیم . من در بیست هزار مورد حجامت که خودم انجام دادم یک مورد عارضه نداشتم . روی اینها کار کردم ، تحقیق کردم . اما در ختنه عارضه داریم . در خود خون گرفتن عارضه داریم . در آزمایشگاه عارضه داریم . و هزار تا چیز دیگر . خوب اولا خیلی خوشحالم که امشب راحت می خوابم چون چهار شب است که نخوابیدم .

دکتر شیخ الاسلام : آقای دکتر من یک دنیا از شما عذر خواهی می کنم که آن مطلب من شما را به تشویش و اضطراب انداخت ، اگر نزدیک من بودید من شما راغرق بوسه می کردم . حتی با اختلاف سنی هم که داریم اجازه می گرفتم دستتان را هم می بوسیدم.

دکتر حاج طالبی : من دست شما را می بوسم .

دکتر شیخ الاسلام : شما به من چیزهایی یاد دادید که در من تحول ایجاد کرد .

دکتر حاج طالبی : خواهش می کنم ببینید آقای دکتر، من به این دلیل زنگ زدم که شخصیت شما را بشناسم . امشب راحت می خوابم به دلیل اینکه با یک فردی مواجه شدم که انسان وارسته ای است ، انسان عالمی است . و از نظر من یک انسان مؤمنی است . چون اگر کسی مؤمن نباشد هیچ وقت تواضع ندارد . و مصداق آن شعری که : افتادگی آموز اگر طالب فیضی ، هرگز نخورد آب زمینی که بلند است شما را دیدم . خدا می داند ما در جوابیه امان حتی این بحثی که با شما داشتیم رامطرح مي کنيم  چون فردا جلسه داریم . آقای دکتر ثاقبی چون خودشان استاد دانشگاه هستند جوابیه ی من را گرفتند و گفتند من باید مطالعه کنم که جوابیه ی تندی نباشد . چون من به ایشان قول داده بودم که حتما با شما صحبت کنم و فردا درجلسه پیام شما را به آنها برسانم و من با اجازه ی شما این مطالب را ضبط کردم . باعث افتخاراست برای من که یک استاد دانشگاه ، که یک فردی که مثل شما متخصص وفوق تخصص است این قدر به یک شاگردش لطف کند . اولا به حرف من خیلی خوب گوش دادید که این برای من افتخار است و انشاءالله خدا کمک کرده باشد که من خوب درس پس داده باشم .

دکتر شیخ الاسلام : خیلی عالی بود .

دکتر حاج طالبی : من واقعا می گویم چون خودم هم مثل شما از مخالفین حجامت بودم و به این راه کشیده شدم از خدا می خواهم انشاءالله بتوانم کاری بکنم . ما داریم کار تحقیقاتی را آماده می کنیم که مردم اگر اول حجامت کنند و بعد خون بدهند خونشان تمیز تر است .

دکتر شیخ الاسلام : بارک الله .

دکتر حاج طالبی : ما HIV را بعد از حجامت منفی کردیم . HBSAg را منفی کردیم . ما مریض داریم آقای دکتر .

دکتر شیخ الاسلام : آقای دکتر شما اون جواب به قول خودتون شدیدی را که تهیه کردید اگر هم چاپ شود من خیلی متقاضی هستم .

دکتر حاج طالبی : من متوجه شدم . شما امشب اصلا مسیر ما را عوض کردید .

دکتر شیخ الاسلام : شما اگر هم آن جواب را چاپ کنید شایسته ی من است که آن جواب را داشته باشم . چون یک مقدار از نظر روحی برایم تحول ایجاد شده .

دکتر حاج طالبی : خواهش می کنم انشاء الله این جوابیه را تغییر می دهم به یکسری دلایل علمی . به هر حال یکسری کتابها و جزوات را برایتان ارسال می کنم . کارهای تحقیقاتی را که انجام دادیم ، ما انشاء الله یک کار تحقیقاتی را با هم می گیریم .

دکتر شیخ الاسلام : شما استاد من هستید .

دکتر حاج طالبی : من هنوز هم دارم به عنوان یک شاگرد درس پس می دهم . خدا می داند که من حتما می روم پیش آقا امام رضا (ع) و برای شما دعا می کنم . حتما این کار را می کنم .

دکتر شیخ الاسلام : به به ، بزرگترین مژده را به من دادید .

دکتر حاج طالبی : حتما این کار را می کنم . من برای شما آرزوی سلامتی می کنم . برای شما و برای خانواده تان . من باز با شما تماس می گیرم . ما فردا جلسه داریم . شما مسیر حرکت ما را تغییر دادید . من این نوار را باید برای بچه ها می گذارم . مطمئنا همه اشان خوشحال می شوند . و این یک سوءتفاهم بوده و به هر حال این که فرمودیددر این بحثها گاهی آدم به نتایج خوبی می رسد من به این اعتقاد دارم . به قول یکی از علماء می گفت : ما در حوزه توی سر هم می زدیم و عمامه به هم پرت می کردیم ولی بیرون حوزه همدیگر را می بوسیدیم .

دکتر شیخ الاسلام : من خودم حوزه بودم .

دکتر حاج طالبی : داستان این است که به امام لعنت می فرستند و امام می گوید شاید به خاطر همین به بهشت بروند ، ما داستان همان هستیم . و از آنجا که همه مان بچه مسلمان هستیم انشاء الله که خدا کمک کند بتوانیم در آینده برای سلامتی مردم کاری انجام دهیم . حالا چه حجامت و چه خون دادن فرقی نمی کند .

دکتر شیخ الاسلام :   آفرین .

دکتر حاج طالبی : هر روشی که کمک به سلامتی مردم بکند و ما بتوانیم جامعه ی علمی کشورمان را قانع کنیم ، مفید ا ست . در این راه هم باید تلاش کنیم ، به هر حال یک هزینه هایی را باید بپردازیم که انشاء الله و به لطف خدا و کمک شما اساتید به آن برسیم .

دکتر شیخ الاسلام : آخرین کلامم را هم خدمدتان بگویم ، از آموزش زیبنده ی تلفنی شما تشکر می کنم و فردا هم در جلسه عرض سلام و ارادت و عذر خواهی من را خدمت تک تک پزشکان اعلام کنید .

دکتر حاج طالبی :  شما بزرگوارید . زنده باشید .

دکتر شیخ الاسلام : خواهش می کنم شما تغییر اساسی در من ایجاد کرده اید .

دکتر حاج طالبی : قربان شما لطف کردید . خانواده را هم سلام برسانید .

دکتر شیخ الاسلام : خدا حافظ شما .

دکتر حاج طالبی : خدا نگه دار .


نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
آدرس سایت :
Captcha
کد تصویر بالا (حساس به بزرگی و کوچکی) : 


logo-samandehi

شيخ الرئيس نواسه علي سينا، ‌معروف به ابن سينا . به قولي در ماه صفر سال 370 هجري قمري(مطا بق 980 ميلادي ) از پدر بلخي ايي بنام عبدالله و مادر بخارايي بنام ستاره در قريه خورميثن(قريه اي ميان بلخ و بخارا)طفلي چشم به جهان گشود .كه نامش را حسين گذاشتند .

چهار شنبه ٢٦ مهر ١٣٩٦
بـازدیـد امــروز :
کـل بازديد ها :
٣٣٩٩   نفر 
٦٦٩٦١٢٧   نفر 
دیسک کمر  زالو درمانی  درمان نخاع  درمان نازایی  اصلاح مزاج  گیاه درمانی  بیمارستان امام علی بجنورد  شکایت  شفا  ارتوپد  نجات از جراحي  ديسک کمر  درد عصب ترجمينال  درد عصب سه قلو   30 سال درد  نجات ازقطع دست  شاگرد خدا  rescue the of trigeminal neuralgia  درمان سرطان  Blood cancer(Leukemia )treatment   سرطان خون  حجامت  Infertility Treatment  زالو درماني در بيمارستان   leech therapy  نجات يک دانش آموز از جراحي  طب سنتي ايران  درمان ايراني  Iranian Traditional Medicine  درمان ايدز بازالو درماني   treated AIDS  AIDS treated with leeches  درمان ايدز با بزاق زالو  آنتي بيوتيک در بزاق زالو  حمام ايراني  Iranian bath   زالو درماني ايراني  iranian leech therapy  زالو درماني مزاجي  iranian temper reform  اصلاح طبع  مصلح   منضج  اخلاط چهارگانه  صفرا   سودا  بلغم  دموي   مسهل  زالودرماني  ديگ مس  نان سنگک  روغن حيواني  عسل   دکتر حاج طالب  حاج طالب  موسيقي سنتي  معماري ايراني  طب ابراني   طب اسلامي   بوعلي سينا  سازمان بهداشت جهاني WHO  جرم شفا  Healing crime  شفايافتگان طب سنتي ايران  حفظ سلامتي  مکتب درماني طب سنتي  طب غربي  شرکت سينا توس   آموزشگاه گياهان داروئي حاج طالب    لال - زالو درماني  لال - زالو درماني - طب سنتي ايران  دکتر حاج طالبي  دکتر حسن حاج طالبي   سرطان تيروئيد  زالو درماني   فلج مغزي   آيت الله خامنه اي   مقام عظمي ولايت   استفتاء  افراد غير پزشک  دخالت درامور پزشکي   طب سنتي  احاديث و روايات   خدمات طب سنتي  پروانه خدمات طب سنتي  سوريازيس  پوست   اگزما  سرطان   کيست چرکي   دمل چرکي   آلوپسي آرآتا   ميوم رحم   rescue operation  سونوگرافي   myoma   uterine myoma   زخم پاي ديابتي   diabetic foot ulcers   درد عصب‌ سه‌ قلو   (نورالژي‌ تري‌ ژمينال‌)   trigeminal neuralgia  Hiccup   سکسه   شکستن آلت تناسلي  کپسول امپرازول  ريفلاکس  التهاب روده   التهاب معده   omeprazole capsules  Gastritis  Inflammatory intestinal  Colitis  Knee pain  درد زانو   زانو درد   درمان لک صورت  لک صورت  freckle  Treatment of freckle  freckle  carbamazepine tablets  کاربامازپين   carbamazepine tablets  hepatitis B treatment   hepatitis B  هپاتيت ب  hepatitis B treatment   hepatitis B treatment   hepatitis B treatment   hepatitis B treatment   زخم  زخم ديابتي   زخم مقاوم به درمان  Salvage surgery and death.  Ulcer  Vasculitis  Diabetic Foot Ulcers  طاسي  آلوپسي   Alopecia Treatment Arata  آلرژي تنفسي  مجتمع پزشکي طب سنتي حاج طالب  تهران  مشهد  واکسن آلرژي  Treatment allergic to 21 years breathing  ovarian cysts  کيست تخمدان   مجتمع پزشکي طب سنتي و مدرن دکتر حاج طالبي  Varicocele  واريکوسل  نازائي   فرزند طب سنتي  diabetic foot   قطع پاي ديابتي  مجتمع آموزشي درماني طب سنتي حاج طالب  foot is interrupted  زمان حجامت  بهترين زمان حجامت  blepharitis   بلفاريت  التهاب ابه پلکهاي چشمها  التهاب لبه پلک  طب موثر  blepharitis   blepharitis   blepharitis   مرکز غير قانوني طب سنتي   تعزيرات حکومتي   امين حميدي  شهسواري  روحاني معمم   فک پلمپ   شفايافتگان  درمان نازائي  عفونت مجراي اشکي  آهنربا در معده  هماتوم بعد از عمل   جوش صورت   هرپس چشمي  Abscesses treated by leech therapy  آکنه چرکي  فلج بلز   فلج عصب صورتي  Tumoral ulcer on the lip treated by leech therapy  Leukemia  Blood cancer  کودک سه ساله   معجزه  ديسکوپاتي  Treatment of Kidney Stones   سنگ کليه  درمان اگزوفتالمي  بيرون زدگي چشمها  نجات از قطع دست با زالو درماني  Saved from amputation with leech therapy  پونس خورده   نجات از جراحي شکم  آسم   درمان آسم  پسوريازيس  نجات از جراحي گوش  اوديو متري (نوارگوش )  آب آوردن گوش  شيپور استاش  درد شديد پا   Convulsion-Seizure  تشنج (بيماري صرع )  Malignancy) - Malignant mole  درمان مول بدخيم رحم   با روشهاي طب سنتي ايران  درمان بيماري زونا  Zona Disease   Herpes zoster  Meniere's disease  درمان بيماري مينيربا اصلاح مزاج و زالو درماني   periodontitis  درمان التهاب لثه با زالو درماني  arthritis rheumatoid  درمان روماتیسم مفصلی   Asthma  درمان بيماري آسم   Sinusitis disease  درمان سينوزت   درمان لاغري و چاقي تنها با بادکش  Multiple Sclerosis  شفايافتگان بيماري ام اس  Coronary artery disease  بیماری انسداد عروق کرونر   درمان سرطان با آب انگور  درمان زخم مقاوم به درمان  alopecia  treatment of abscesses on the scalp  Artery disease, heart  بيماري‌ سرخرگ‌هاي‌ قلب   بیماری مولتیپل اسکلروزیس یا ” MS “  دکتر محمود خدادوست  بسته آموزشی طب سنتی  فشار خون را جدی بگیریم   شعار امسال هفته سلامت  زباله‌های عفونی  نظام پزشکی  آموزشگاه گياهان داروئ   حاج طالب طبيب   استاندارهاي فني حرفه اي  امتحان پايان دوره  بيماران صعب العلاج  بيماران لاعلاج  نسخ بيماران صعب العلاج  دکتر سيد احمد ثاقبي  يوهان ابله  مصاحبه دکتر حاج طالبي با دکتر شيخ السلام  نفر اول اهداي خون  «حجامت قصري زيبا در كويري برهوت»  شماره 62 نشريه سازمان نظام پزشكي   حجامت اطفال  تاريخچه زالودرماني  زالودرماني ايراني   زالودرماني غربي   زالودرماني مدرن  آنچه از زالو درماني نمي دانيم   خدايا براي کشتن زالو ها مارا ببخش   خارش محل گزش زالو طبيعي است   خارش  زالو و زيبايي پوست  سي سال بي دردي  درد کمر  تصاوير زالودرماني  يکصد گياه  گياه درماني مدرن مردوداست  گياه درماني مدرن  استوخدوس  Lavander  Thymus vulgaris   گياه آويشن   ترنجبين   Alhagi camelorum   جو   Hordeum vulgar  ختمي   Althea officinalis  بهارنارنج  Citrus aurantium   گشنيز   coriandrum sativum  Terminalia chebula   هليله   Mentha pulegium   پونه   Cuminum , Cyminum   ((زيره سبز))  خارشتر – علف ترنجبينHedysarum Alhagi- Alhagi pseudalhagi   گزنه = انجرهUrtica - dioica   ليمو ترشCitrus limon  زعفران Crocus satirus  كتانLinum usitatissimum  انجيرFicus . Carica   انارPunica granatuml  صبر زرد Aloe vera  سير Garlic  Allium sativum  سياهدانه nigela-sativa   دارچين Cinnamonum verum   جرم شفا Healing crime   به کدامین گناه  دفاعيات دکتر حاج طالبي از طب سنتي  جوابيه مصاحبه دکتر لنکراني  دکتر ثاقبي  رئيس سابق دانشگاه علوم پزشکي مشهد دکتر ملکي  طب مدرن  قصه پرغصه   جانباز دفاع مقدس  30 بار جراحي بي نتيجه  پيرمردي که به خاطر ابتلا به بيماري برگر انگشتان پايش قطع شد  نوجواني که با يک زانو درد معمولي خانه نشين شد   قصه هاي پرغصه  طب ايراني :( طب سنتي ايران)  راز بيش از 2000 سال حفظ سلامتي و درمان دردهاي ايرانيان  در مان ايراني  پزشك ايراني   اصلاح مزاج و طبع  تغذيه ايراني   گياه درماني ايراني :   (حفظ الصحه )  علم پيشگيري در درمان ايراني   آفرينش ، طبيعت ، گياه   روشهاي درماني طب سنتي  تاثير غذا در پوست و زيبائي در طب سنتي  دومين سمينار باز آموزي طب سنتي ايران   دانشگاه علوم پزشکي خراسان شمالي  رفتار درماني در طب سنتي ايران  بادکش   cupping  فصد  طب سوزني   diabetic foot   درمان کيست تخمدان  ( نجات از جراحي)  پزشکي موثر   معجزه درمان آلوپسي اراتا  درمان و اصلاح آنزيمهاي کبدي   آنزيمهاي کبدي   بيماري کبدي  کبد چرب  امتحان ترم سوم و چهارم   آموزشگاه حاج طالب  بيماري وجع مفاصل  بحران در بیماری ها   یبوست در طب سنتی  زکام و نزله  صداع   سردرد  اسباب احتباس طمث  خناق  بيماري دوار  بحوحه الصوت (خشونت صدا)  بيماري سدر  درمان قطعي انسداد عروق کرونر قلب با تائيد آنژيو گرافي  استنت گذاري   جراحي قلب باز   hepatitis B treatment   پذیرش دانشجوی طب سنتی  cirrhosis  سيروز کبدي  فیبروم رحم( Uterine fibroids )  myoma   گواهينامه بين المللي  نمونه گواهينامه بين المللي آموزشگاه گياهان داروئي حاج طالب طبيب  myoma   درمان هپاتيت B  مجتمع پزشکي حاج طالب  اولين همايش اصلاح سبک زندگي در عرصه تغذيه در مرکز استان خراسان شمالي   اصلاح سبک زندگي   همایش اصلاح سبک زندگی در عرصه تغذیه  دکتر حاج طالبی   طب سنتی ایران   انجمن علمی گیاهان داروئی ایران   دکتر رضایی   fds  آخرین وضعیت سرطان در کشور  درمان وریکوسل  وریکوسل  طب سنتی   fatty liver  چند باور غلط   در مورد مصرف شامپو و صابونها  غذای ناسالم   ۷۱ درصد داروها در سوئیس  کشت گیاهان دارویی در ایران  "آنفلوآنزا B"  آنفلونزای A  Thrombocytopenia  ترمبوسایتوپنی  کاهش پلاکت خون  سوسیس، کالباس و نوشابه   گوشی های موبایل  آلوده تر از توالت!  زردچوبه  خاطرات ترسناک   پاکسازی حافظه   در جهان سرطان   هر سال 14 میلیون مورد جدید در جهان سرطان  دکتر خدا دوست   معاون طب سنتی وزیر بهداشت  گزارشی از تقلبات تکان دهنده در مکمل ها و داروهای گیاهی اروپا  نجات از قطع دست  کیست تخمدان   Treatment of diabetic foot ulcers  زخم پای دیابتی  شیادان طب سنتی   گرگان   غیر قانونی   مدعیان طب سنتی   شیمی درمانی   رساله ذهبیه   استاد عبادیانی   امام رضا , ع ,   دکتر سید احمد ثاقبی   دانشکده طب سنتی   جو   جو   آموزش طب سنتی   دیسکوپاتی  قهرمان کاراته   Effective therapy plant  گیاه درمانی موثر  گیاه درمانی مدرن   گیاه درمانی مزاجی   hepatitis B treatment   درمان سينوزت   Malignancy) - Malignant mole  Zona Disease   hepatitis B treatment   درمان سينوزت   Zona Disease   freckle  leeches therapy  blepharitis   طب موثر ایران   لوپوس   فشار خون   دیابت   پرستار   گزارش موردی   کیس ریپورت   دکتر حان طالبی   Asian Journal of Clinical Case Reports for Traditional and Alternative Medicine  طب مکمل   بهارنارنج  Thymus vulgaris   مدیرکل طب سنتی   موسسه حجامت ایران   دانشکده ارمنستان   کنگره طب سنتی و سرطان   ALL  خرم آباد   زالودرمانی ایرانی   زالودرمانی موثر  کنگره سرطان و طب سنتی   گزنه = انجرهUrtica - dioica   اولین کنگره بین المللی زخم و ترمیم بافت   کارگاه مقاله نویسی گزارش موردی  ژرنال آسیائی گزارش موردی طب سنتی و مکمل   زعفران Crocus satirus  سایت جعلی   Diabetic Foot Ulcer  Diabetic Foot Ulcer  نمایشگاه پژوهش   استاندارخراسان شمالی   دپارتمان حاج طالب   طب سنتی نوین ایران   Modern Iranian Traditional Medicine  داروهای تقلبی   طب اسلامی   آیت الله تبریزیان   خبرگزاری فارس   هتک حرمت پزشکان زحمتکش ایران چرا ؟  تهیه کننده و کارگردان  زالوین کلات   موسسه فرهنگی آرمان مدیا   رامبد جوان   مهران مدیری   در حاشیه   جراحی رایگان پزشکان ایران در مناطق محروم   مجله علمی آسیائی گزارش موردی طب سنتی و مکمل   درمان سرطان خون با روش طب سنتی   حزیران  این سینا   رازی   جرجانی   زرتشت  اتاق احیا   آیت الله مکارم شیرازی   دکتر اصفهانی   دکتر محمد مهدی اصفهانی   پروانه طبابت   دکتر حسن حاج طالبی   مراجع ذی صلاح  روحانیت